PNEUSERVIS

Potřebujete přezout a vyvážit pneumatiky? Neváhejte nás navštívit a svěřit svá kola profesionálům! Samozřejmostí je pro nás i kontrola tlaku a případné dohuštění pneumatik.

Chcete se objednat?

 
tel.: +420 776 444 000
mail: servis@car-design.cz

Kdy je zapotřebí přezout na zimní pneumatiky?

Jak jistě víte, všechna motorová vozidla musejí mít ze zákona během zimní sezóny (od 1. listopadu do 31. března) zimní pneumatiky, když se na silnici nachází sníh, led nebo námraza, nebo když můžeme podle počasí předpokládat, že tato situace nastane. V úseku označených dopravní značkou „zimní výbava“ je povinnost použít zimní pneumatiky bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Pro vozidla o hmotnosti do 3500 kg platí povinnost zimních pneumatik na všech kolech, a to s hloubkou dezénu alespoň 4 mm. Ostatní motorová vozidla musí být opatřena zimními pneumatikami s minimální hloubkou 6 mm, postačí však pouze u všech kol hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly.

A kdy přezout zase na letní pneumatiky?

Přezutí letních pneumatik ze zákona stanoveno není, přesto byste ale neměli celoročně jezdit na zimních. Brzdná dráha zimní pneumatiky se totiž při vyšších teplotách prodlužuje až o 20 % a zhoršuje se i stabilita a ovládání vozu. Jízda na zimních kolech se Vám rozhodně nevyplatí ani finančně, v létě Vám zvyšuje spotřebu paliva až o 10 %.

Čas na přezutí je, když se dlouhodobě drží teploty nad 7 °C. Dbejte ale i na selský rozum, sledujte počasí a předpokládejte, že mohou přijít ranní mrazíky, nebo že nás nečekaně překvapí sněhová pokrývka. Záleží i na tom, jestli bydlíte ve městě nebo na horách.

Služby pneusevisu

Přezutí a převážení pneumatik  

V našem pneuservisu provádíme veškeré práce, které souvisejí s opravami a výměnami pneumatik na autě. Přezouváme jak zimní, tak letní pneumatiky. 

Práce provádějí zkušení, odborně vyškolení pracovníci s dlouholetými zkušenostmi v oboru.

Ojeté pneumatiky ekologicky likvidujeme.
 

Prodej pneumatik

U nás si můžete zakoupit požadované pneumatiky. Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem.

Máme k dispozici široký výběr pneumatik všech známých značek za opravdu výhodné ceny. Vybrané pneumatiky jsme schopni Vám okamžitě přezout.
 

Opravy pneumatik 

Náhlý únik vzduchu z pneumatiky je nejčastěji důsledkem průrazu nebo průpichu. 

Náš pneuservis je schopen v naprosté většině případů takovou pneumatiku opravit. Náklad na opravu je oproti koupě nové pneumatiky minimální. Vždy používáme kvalitní a osvědčené materiály. Opravy vždy provádí zkušený mechanik,

Rada odborníka: Nikdy nepokračujte v jízdě na prázdné pneumatice: Pneumatiku okamžitě vyměňte! Hrozí zničení pneumatiky a to zejména tím, že dojde k prolámání kordů a pneumatika bude neopravitelná.
 

Prodej disků

Naše společnost se zaměřuje zejména na design. Pro naše klienty vyhledáváme disky s ohledem na zvýšení atraktivity jejich vozů. Nicméně škála je tak široká, že umíme uspokojit každého zákazníka. 

Spolupracujeme s renomovanými dodavateli disků a to jak nových, tak použitých. Tyto jsou velmi často po perfektní repasi.
 

Renovace disků

Renovujeme jak plechové disky tak Al kola. Kola procházejí dle poškození různými druhy oprav a to od lakování až po rovnání a svařování prasklých disků.

Disky do opravy přijímáme i obuté s pneumatikami. Jsme schopni pneumatiky sundat a po opravě namontovat zpět na disk a vyvážit.
 

Uskladnění sezónních pneumatik

V našem pneuservisu můžete využít možnost uskladnění pneumatik a celých kol. Vyhnete se tak neustálému převážení pneumatik a nebudou Vám doma či ve firmě překážet.

My se o vše postaráme.

Mimo to budeme mít kvalitu Vašich pneumatik pod dozorem a upozorníme Vás včas na potřebnou výměnu či nákup nových pneumatik.